STUDIO HARVEST – videoprodukce

Kreativní video studio vzniklo přirozeně – z potřeb filmových festivalů, které organizujeme (Food Film Fest, Life Sciences Film Festival…). Dnes se soustředíme na širší video produkci. Zaměřujeme se na propagaci vědy, udržitelného rozvoje a českého venkova. A samozřejmě gastronomii – ta nám je velmi blízká:) Vymyslíme, natočíme, sestříháme, přeložíme, otitulkujeme. Vytváříme znělky, propagační filmy, klipy, dokumenty, natáčíme rozhovory, semináře či konference.

Natáčeli jsme např. pro Sdružení obcí Kokořínska, obec Tišice, obec Svrkyně, Syngenta Czech Republic, Zámek Úholičky, Farma Miller, JENA (Zahradnictví), Zájezdní hostinec u Jiskrů a pro mnoho dalších spokojených klientů…

LETEM SVĚTEM – Příběhy Life Sciences Film Festivalu. Filmem a slovem o životě a ze života. Doba realizace: Leden až květen 2018 Místa realizace: Únětice, Roztoky, Suchdol, Středokluky, Řepy a další obce a MČ sdružené v PAR. Partneři projektu: Letiště VH Praha (finanční podpora projektu LSFF), Sdružení obcí a MČ PAR, Harvest Films z.s. – (HF) Ke Statkům 79, Tursko – 252 65 (organizátor a garant projektu) Cíl projektu: přístupnou a zábavnou formou nabídnout inspiraci a nejnovější pohledy vědy na témata, která se týkají nás všech, zdraví, udržitelného a komunitního rozvoje, potravin, životního prostředí a dalších podstatných souvislostí.

LANDCRAFT

Jak chutná jablečná pálenka? Dobře. Vlastně výborně. Jen má svoje specifika. Potřebuje zrát, aby se uhladila a byla pitelnější; jako mladá je trochu drsná. Pomáhá jí dřevo. To znamená sud. V sudu dochází k mikrooxidaci (kontakt s kyslíkem), k interakci s dřevem a jeho (někdy) vypáleným vnitřkem. Čas hraje velkou roli. (Ondřej Kopička, Landcraft)

FOOD FILM FEST

je programová sekce

Life Sciences Film Festivalu.

foodfilmfest.cz

LES FEST

Filmový festival

o lesích

a lidech.

KINOSTAN

Věda v poli? Ano! Doslova, i přeneseně!
ASZ (Asociace soukromého zemědělství ČR) a HF (společenství Harvest Films) společně přenesli to nejlepší z vědy na LSFF přímo na pole. Co mobilní KINOSTAN nabízí? KINOSTAN nabízí to nejlepší z Life Sciences Film Festivalu na ČZU, vědu v jídle, v půdě, v rostlinách, v živých tvorech, vědu objasňující tradiční postupy a přinášející technologie budoucnosti. KINOSTAN představuje inspiraci ze světa i z domova, slovem i obrazem, ale především představováním praxe lidí, kteří svou praxi provozují udržitelně.

UČÍME SE FILMEM

Z.s. Harvest Films je partnerem 4 Místních akčních skupin (MAS Region Pošembeří, Přemyslovské střední Čechy o.p.s., MAS Sedlčansko, o.p.s. a, MAS Vyhlídky) v jedinečném projektu Učíme se filmem.

Prostřednictvím dokumentárních filmů a seminářů si realizátoři projektu kladli za cíl podnítit diskusi (ba i polemiku), vzbudit emoce, které v konečném důsledku povedou k činům. K činům místních lidí, v jejichž moci je život na venkově změnit k lepšímu.

 

LIFE SCIENCES FILM FESTIVAL

Harvest Films společně s Českou zemědělskou univerzitou v Praze organizuje mezinárodní filmový festival dokumentárních filmů s tématikou potravinových věd a udržitelného rozvoje.

 

Kulturní a vzdělávací centrum Harvest Films v Tursku

Nově zrekonstruované filmové vzdělávací centrum nabízí od roku 2013 projekce, workshopy, besedy a semináře na aktuální témata a další edukační aktivity.