LETEM SVĚTEM – Příběhy Life Sciences Film Festivalu. Filmem a slovem o životě a ze života.

Doba realizace: Leden až květen 2018

Místa realizace: Únětice, Roztoky, Suchdol, Středokluky, Řepy a další obce a MČ sdružené v PAR.

Partneři projektu: Letiště VH Praha (finanční podpora projektu LSFF), Sdružení obcí a MČ PAR, Harvest Films z.s. – (HF) Ke Statkům 79, Tursko – 252 65 (organizátor a garant projektu)

Cíl projektu: přístupnou a zábavnou formou nabídnout inspiraci a nejnovější pohledy vědy na témata, která se týkají nás všech, zdraví, udržitelného a komunitního rozvoje, potravin, životního prostředí a dalších podstatných souvislostí.

LANDCRAFT

Jak chutná jablečná pálenka? Dobře. Vlastně výborně. Jen má svoje specifika. Potřebuje zrát, aby se uhladila a byla pitelnější; jako mladá je trochu drsná. Pomáhá jí dřevo. To znamená sud. V sudu dochází k mikrooxidaci (kontakt s kyslíkem), k interakci s dřevem a jeho (někdy) vypáleným vnitřkem. Čas hraje velkou roli. (Ondřej Kopička, Landcraft)

web Landcraft

FOOD FILM FEST

je programová sekce

Life Sciences Film Festivalu.

foodfilmfest.cz

Web FFF

LES FEST

Filmový festival

o lesích

a lidech.

Více informací

KINOSTAN

Věda v poli? Ano! Doslova, i přeneseně!
ASZ (Asociace soukromého zemědělství ČR) a HF (společenství Harvest Films) společně přenesli to nejlepší z vědy na LSFF přímo na pole. Co mobilní KINOSTAN nabízí? KINOSTAN nabízí to nejlepší z Life Sciences Film Festivalu na ČZU, vědu v jídle, v půdě, v rostlinách, v živých tvorech, vědu objasňující tradiční postupy a přinášející technologie budoucnosti. KINOSTAN představuje inspiraci ze světa i z domova, slovem i obrazem, ale především představováním praxe lidí, kteří svou praxi provozují udržitelně.

Více informací

UČÍME SE FILMEM

Z.s. Harvest Films je partnerem 4 Místních akčních skupin (MAS Region Pošembeří, Přemyslovské střední Čechy o.p.s., MAS Sedlčansko, o.p.s. a, MAS Vyhlídky) v jedinečném projektu Učíme se filmem.

Prostřednictvím dokumentárních filmů a seminářů si realizátoři projektu kladou za cíl podnítit diskusi (ba i polemiku), vzbudit emoce, které v konečném důsledku povedou k činům. K činům místních lidí, v jejichž moci je život na venkově změnit k lepšímu. Tento záměr je veden myšlenkou, že trvale udržitelnou hodnotu mají výsledky spontánní a dobrovolné práce lidí z daného regionu, ne uměle implantované záměry. Proto je třeba lidi inspirovat a „naučit, jak na to“, ostatní zvládnou sami.

 

Více informací

LIFE SCIENCES FILM FESTIVAL

Harvest Films společně s Českou zemědělskou univerzitou v Praze organizuje mezinárodní filmový festival dokumentárních filmů s tématikou potravinových věd a udržitelného rozvoje.

 

web LSFF

Kulturní a vzdělávací centrum Harvest Films v Tursku

Nově zrekonstruované filmové vzdělávací centrum nabízí od roku 2013 projekce, workshopy, besedy a semináře na aktuální témata a další edukační aktivity.

Kontakt